Lietuvoje pristatome per 2-4 dienas! Pristatymas nemokamas! Skaityti daugiau
Negyvenami mediniai sodo nameliai tampa vis populiaresni dėl savo funkcionalumo ir natūralumo. Gyvenamojo namo erdvė yra brangi, todėl daiktai, kurių vertė yra maža ar jiems nereikalinga tam tikra priežiūra nebūtinai turi būti laikomi namuose. Jie puikiai tilps lauko sandėliuke ar sodo namelyje. Mediniai sodo nameliai yra pigus būdas gauti papildomą kambarį sukauptam turtui sandėliuoti.
Tačiau kaip išsirinkti tokį, kuris tarnaus ne vienerius metus, bus pakankamai didelis visiems jūsų daiktams, bet tuo pačiu pakankamai kompaktiškas ir išvaizdus, kad neužimtų visos sodo erdvės. Tikimės šie patarimai padės jums lengviau išsirinkti funkcionalią patalpą daiktams.
Prieš pradedant dairytis į sodo namelius / sandėliukus, rekomenduojame apsvarstyti kaip norėsite naudoti jį. Sutikite, kad jei norėsite laikyti tik kelis sodo įrankius ir dviratį jums reikės mažesnio namelio nei tiems, kurie norės laikyti žoliapjovę, sodo baldus, dviračius, malkas.
Apsvarstykite galimas namelio panaudojimo funkcijas: daiktų saugojimo, automobilio / motociklo / dviračių garažas, sodo dirbtuvės (šiltuoju sezonu naudoti kaip darbo vietą). Skirkite laiko apmąstyti, ko norite iš savo naujo sodo namelio. Šis pirkinys tarnaus jums ne vienerius metus, todėl svarbu išsirinkti tokį, kuris patenkins jūsų dabartinius, ir gal net ateityje atsirasiančius, poreikius.
Negyvenamas sodo namelis gali atlikti daug funkcijų – jame galima saugoti sodo įrankius ir sodo baldus. Jį taip pat galima pritaikyti kaip įvairios technikos „garažą“ – puikiai tilps žoliapjovė, dviračiai, motociklai, o pasirinkus didesnių gabaritų sodo namelį-garažą, galima net laikyti jame automobilį. Medinių sodo namelių panaudojimo galimybės yra beribės.
Sodo namelių rasite įvairių – nuo itin mažų nesiekiančių nė 1 kv. m iki 20 kv. m. Renkantis namelio dydį svarbu įvertinti du dalykus: kur bus statomas namelis (kiek vietos jam galima skirti) ir kiek daiktų bus jame laikoma.
Visi gerai žinome, kaip greitai užsipildo spintos, kambariai ir sandėliukai daiktais, todėl jei sode yra pakankamai erdvės bet kokio dydžio nameliui-sandėliukui – rinkitės kuo didesnį. Taip investuosite į daug funkcionalesnį namelį, kurio erdvės užteks ne vienerius metus. Apgalvokite kokius daiktus ir kokių gabaritų daiktus planuojate laikyti namelyje, ir pasirinkite atitinkamo dydžio, aukščio ir durų pločio statinį.
Jei sode turite mažai erdvės, tačiau reikia didesnės laikymo patalpos siūlome apsvarstyti galimybę įsigyti namelį su trimis sienomis, o vietoje ketvirtos sienos panaudoti gyvenamo namo sieną. Taip pigiai ir maksimaliai išnaudosite sodo erdvę ir sutaupysite nemažai vietos. Be to tokio tipo namukas bus pigesnis nei standartinis keturių sienų namukas.
Prieš pirkdami namelį itin mažai erdvei, būtinai išsinagrinėkite namelio išorinius matmenis. Kartais pavadinimuose būna pažymima, kad namelis yra „2×3 m“, tačiau tai nereiškia, kad namelis yra būtent tokių matmenų (jis gali būti didesnis arba mažesnis). Taip pat įvertinkite išorinius namelio išsikišimus – rankenas, namelio sujungimus (ypač namelių gaminamų sukirtimo principu), stogo atbrailas ir pan.
Jei sode yra medžių, krūmų pasirinkite tokią vietą, kad galėtumėte netrukdomai pastatyti šalia jų namelį. Venkite statyti namelius po medžiais, nes esant stipriam vėjui gali būti sulaužyta namelio konstrukcija dėl šakų judėjimo ar nulūžusios šakos. Taip pat renkantis namelį atkreipkite dėmesį kokio dydžio namelio durys ir kaip jos atsidaro. Parinkite nameliui tokią vietą, kad langai nebūtų užgožti tvoros, augalų, o durys lengvai atsidarytų.
Kaip taisyklė, kokybiškas daiktas kainuoja daugiau, todėl pradėjus rimtai ieškoti asmeninius poreikius atitinkančio namelio, rekomenduojame suplanuoti skiriamą biudžetą ne tik namelio pirkimui, bet ir jo pastatymui ir priežiūrai. Nustatytas biudžetas ir aiškūs poreikiai leis lengviau parinkti tinkamus kandidatus.
Akivaizdu, kad kuo didesnis namelis, tuo jis brangesnis. Tačiau tuo pačiu metu, kuo didesnis namelis, tuo pigesnis 1 kv. m, o tai reiškia, kad vieną kartą investavus šiek tiek didesnę pinigų sumą – galite įsigyti namelį, kuris tarnaus ir bus naudingas ilgiau.
Nusprendus įsigyti sodo namelį svarbu rinktis ne tik pagal namelio kainą, bet taip pat įsivertinti, kad papildomai kainuos transportavimo išlaidos ir gali kainuoti namelio surinkimas, jei planuojate samdyti meistrus namelio surinkimui. Jei namelis bus perkamas be grindų – būtina bus specialiai paruošti grindinį po nameliu. Taip pat, kad pastatas tarnautų ilgus metus jį bus būtina padengti vienu ar dviem sluoksniais impregnantu arba dažais.
Surenkami mediniai sodo nameliai būna dviejų tipų: skydiniai nameliai ir nameliai pagaminti sukirtimo principu. Tiek vieno tipo, tiek kito tipo nameliai turi savo privalumų ir trūkumų, todėl juos verta apsvarstyti ir pasirinkti jums tinkamiausią ir gražiausią.
Skydiniai sodo nameliai surenkami iš jau pagamintų skydų / sienų, kurie sutvirtinami varžtais ir sujungimai sutvirtinami ir uždengiami dekoratyviomis juostelėmis. Negyvenamų sodų namelių lentų storis gali varijuoti nuo 11 mm iki 17 mm. Surenkamas stogas dedamas ant surinkto namelio, o kampai uždengiami prisukamomis dekoratyvinėmis juostelėmis.
Privalumai: Tinkama savarankiškam statymui. Skydų montavimas paprastesnis ir greitesnis nei namelių pagamintų sukirtimo principu. Surinkimo metu namelio langų vietą galima pakeisti sukeičiant skydus. Trūkumai: Ne tokie tvirti kaip surenkami sukirtimo principu. |
Nameliai pagaminti sukirtimo principu yra labai populiarūs dėl savo išvaizdos. Jų sienos yra pagamintos iš surenkamų medinių lentų, kurių ilgojoje dalyje yra įlaidai ir grioveliai, o lentų galuose specialios įpjovos, kuriomis sutvirtinamas namelis. Lentos įmontuojamos vienos į kitą.
Lentelių storis paprastai būna apie 16-19 mm. Medinės lentos kampuose šiek tiek išsikiša per kraštą, tačiau tai tik papuošia namelio dizainą.
Privalumai: Tinkama savarankiškam statymui. Pakankamai trumpas statybos laikas. Tvirtesnė konstrukcija nei skydinių namelių. Medienai natūraliai plečiantis ar traukiantis, namelis išlaiko savo tvirtumą ir stabilumą. Trūkumai: Durų ir langų modifikuoti negalima. Būtina impregnuoti lenteles iš abiejų pusių. |
Skirtingi stilių ir dydžių nameliai gali pasiūlyti įvairias detalių ir namelio priedų kombinacijas. Renkantis namelį svarbu atkreipti dėmesį ar namelis parduodamas su grindimis, kiek langų ir durų turi, kokio dydžio langai ir durys, ar namelis rakinamas, su kokiu stogu ir į kitus panašius niuansus.
Vieni nameliai parduodami su grindimis, kiti – be.
Ne visada būtinas namelis su grindimis. Jei namelį naudosite kaip garažą mašinai, motociklui ar sodo technikai, tuomet rekomenduojame įsirengti tvirtą grindinį ir pasirinkti namelį be grindų. Sunki sodo technika ar transporto priemonės gali sulaužyti jūsų namelio grindis.
Namelis su grindimis yra patogus naudoti, jei neturite galimybes įsirengti tvirtesnio grindinio iš plytelių ar žvyro. Namelio medinės grindys turi būti impregnuotos, kad ilgai tarnautų ir apsaugotų jūsų daiktus nuo drėgmės ir kitų aplinkos veiksnių.
Sodo nameliai, sandėliukai ir garažai paprastai turi nemažiau nei vieną langą. Kuo didesnis namelis, tuo daugiau langų turės. Rinkdamiesi namelį atkreipkite dėmesį kiek šviesos jums reikia.
Didesni langai ir plačios durys leis patekti daugiau šviesos į namelio vidų. Tai itin aktualu, jei neplanuojate namelyje įsirengti apšvietimo.
Sodo biurai, kurie sukurti darbui ar laisvalaikio leidimui paprastai turės geros kokybės duris su didesniais langais ir atidaromus didelius langus, kad į namelį patektų kuo daugiau natūralios šviesos ir gryno oro.
Renkantis namelį svarbu atkreipti dėmesį ir į durų kokybę, funkcionalumą bei dydį. Jei atkreipsite dėmesį į mūsų gaminamus namelius, pamatysite, kad gaminame dviejų rūšių duris – paprastas, pagamintas iš vientisų obliuotų lentų, bei dygiuotas (dar kitaip vadinamas filingines), kurios pagamintos iš suduriamų lentų. Dygiuotos durys pasižymi didesniu atsparumu deformacijai dėl nepalankių oro sąlygų, bei yra rakinamos.
Sodo nameliai būna gaminami su šlaitiniu arba plokščiu stogu.
Šlaitiniai stogai. Šlaitinių stogų privalumas toks, kad jie turi pasvirimo kampą, kuris padeda vandeniui ar sniegui lengviau nutekėti nuo stogo. Vanduo ar sniegas užsistovėjęs ant medinių konstrukcijų jas gali pažeisti, ypač tuomet, kai jos nėra tinkamai apsaugotos nuo nepalankių oro sąlygų. Paprastai stogas sodo nameliuose gali turėti vieną šlaitą arba du. Klasikinis dviejų šlaitų stogas turi 2 stogo plokštes, kurios sujungiamos. Jos sukuria trikampį tašką išilgai stogo centro. Paprastai durys būna po vienu iš frontonų.
Šlaitinis stogas leidžia namelyje laikyti aukštesnę sodo įrangą arba įrankius. Šlaitinio stogo trūkumas, kad jei norite statyti namelį po medžiais, jis gali netilpti ar teks genėti medžius, kad saugiai patalpintumėte namelį.
Plokščias stogas. Jo privalumas, kad jis neužima daug vietos ir leidžia namelį pastatyti praktiškai bet kur. Plokščias stogas nėra visiškai plokščias, jis turi nedidelį pasvirimo kampą, kuris leidžia vandeniui neužsilaikyti ant stogo. Plokščias stogas, lyginant su šlaitiniu, pareikalaus daugiau priežiūros žiemos sezonu, nes esant dideliam kiekiui sniego – būtina bus nusikasti sniegą nuo stogo, kad neįlūžtų. Nameliai su plokščiu stogu yra žemesni nei su šlaitiniu stogu, todėl gali būti nepatogūs naudoti aukštiems asmenims.
Tikimės, kad šie patarimai padės jums atkreipti dėmesį į svarbius namelio elementus ir lengviau išsirinkti tinkamo dydžio ir tipo namelį jūsų brangiam turtui saugoti.